Usuwanie brodawki wirusowej

Usuwanie brodawki wirusowej

   Do gabinetu zgłasza się klientka z problemem uporczywego nagniotka, który pojawił się kilka miesięcy temu. W domu stosowane plastry i maści nie przyniosły oczekiwanego efektu. Zmiana podczas chodzenia lub dłuższego stania powodowała ból. Samodzielne próby usuwania nagniotka tarką, doprowadzały do krwawienia i związane były z bardzo nieprzyjemnymi odczuciami. Dodatkowo klientka korzysta z siłowni i innych miejsc publicznych. Przeprowadzony wywiad podologiczny oraz badanie palpacyjne ukierunkowało podejrzenia na brodawkę wirusową. Procedura usuwania brodawki wirusowej:

  Usuwanie brodawki wirusowej polegało na oczyszczeniu ciała brodawki z otoczki, która zbudowana jest z jasnożółtych zrogowaceń. Po odkryciu korzenia przeprowadzono dezynfekcję oczyszczanego miejsca oraz zaaplikowano odpowiedni preparat przeżegający, którego zadaniem jest koagulacja – spalanie brodawki. Zastosowany środek stopniowo penetruje w głąb brodawki  dezaktywując układ nerwowy. Rozwój brodawki wirusowej jest zatrzymany, co efekcie rozpoczyna proces obumierania. Brodawka po 4 wizycie odpadła, terapię wsparto elektrokoagulacją.  Usuwanie brodawki wirusowej zaplanowano w odstępach dwutygodniowych. Zaplanowana terapia zakończyła się sukcesem, do leczenia wdrożono balsam propolisowy, który dezynfekuje miejsce oraz pobudza regenerację skóry.

 Więcej o brodawkach wirusowych

Zdjęcia przed i po wykonane w gabinecie

Usuwanie brodawki wirusowej

Brodawka wirusowa

Usuwanie brodawki wirusowej

Usunięta brodawka wirusowa

Tags:

Trackback from your site.


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gabinet podologiczny - podologia Gorzów Wlkp. / Blog / Usuwanie brodawki wirusowej

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share