Grzybica paznokci – leczenie

Grzybica paznokci – leczenie

       Opis leczenia grzybicy paznokci

          W gabinecie pojawia się młody mężczyzna z problemem grzybiczego paznokcia. „Jest Pani moją ostatnią deską ratunku. Albo Pani albo chirurg”. Grzybica paznokci utrzymywała się od 2 lat, brak poprawy po stosowaniu domowych sposobów: płynów na grzybicę, lakierów itp. Na wizycie pobrano materiał do badania mykologicznego, w którym określono rodzaj grzyba pożytkującego w paznokciu. Informacja ta pozwoliła dobrać odpowiednią i skuteczną terapię. Leczenie zostało wsparte antymikotykami – terapia 6-cio miesięczna. W związku z porą wiosenną, paznokieć został zrekonstruowany.

paznokieć grzybiczy - grzybica paznokciRekonstrukcja paznokcia - grzybica paznokci

 

 

 

 

 

 

       Na wizycie kontrolnej za miesiąc czasu rekonstrukcja została wymieniona, aby nie dopuścić do rozwoju grzybicy. Paznokieć pod rekonstrukcją został utrzymany w prawidłowym stanie. Widoczny wzrost zdrowego paznokcia, a rozwój grzybicy został zatrzymany. Aplikacja żelu do rekonstrukcji zawierającego składniki grzybostatyczne została ponowiona.

wizyta kontrolna - grzybica paznokci

     Każda wizyta pokazywała efekty dobranej terapii. Grzybica paznokci ustąpiła, co potwierdziło ponowne badanie mykologiczne. Na koniec leczenia została zastosowana klamra w celu korekty kształtu paznokcia, który w wyniku zakażenia grzybiczego został zmieniony.

klamra korygująca wrastanie paznokcia - grzybica paznocki

           Cały proces wyprowadzenia paznokcia wraz z korektą wrastania trwał 8 miesięcy. Zdjęcia przedstawiają efekty leczenia (przed i po). Najistotniejsze w procesie skutecznego leczenia jest identyfikacja grzyba, dobranie odpowiedniej oraz regularność wizyt – współpraca klienta.

grzybica paznokci korektaklamrą - grzybica paznokci

Tags:

Trackback from your site.


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gabinet podologiczny - podologia Gorzów Wlkp. / Blog / Grzybica paznokci – leczenie

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share