Usuwanie krwiaka podpaznokciowego

Usuwanie krwiaka podpaznokciowego

            Do gabinetu zgłasza się mężczyzna, który po udziale w biegach przełajowych boryka się z problemem bolesnego krwiaka podpaznokciowego. Od momentu gdy krwiak podpaznokciowy powstał do momentu wizyty minęły 3 dni.

             Najczęstszą przyczyną powstania krwiaka podpaznokciowego jest uraz lub długotrwałe mikrourazy, które powodują uszkodzenie naczyń włosowatych i ujście krwi pod paznokieć. Powstały hematom zmienia kolor paznokcia na czerwony lub niebieskawo – zielony, a w późniejszej fazie granatowy, brunatny i w efekcie czarny. Winna tamu jest krew, która znajduje się pod paznokciem. Zmiana koloru związana jest z jej zasychaniem. Występująca bolesność paznokcia spowodowana jest przez ciśnienie, które wywierane jest przez krew na strukturę paznokcia i łożyska. W wielu przypadkach, gdy krwiak podpaznokciowy jest dość rozległy dochodzi do zejścia paznokcia.

            Występująca  w tym przypadku duża bolesność wywołana była krwią znajdującą się nie tylko pod paznokciem ale i w macierzy paznokcia. Postępowanie podologiczne polegało na bezbolesnym przewierceniu paznokcia w celu ewakuacji zalegającej krwi. Paznokieć jako struktura martwa (brak unerwienia i ukrwienia płytki paznokciowej), nie daje dolegliwości związanych z nawiercaniem. W chwili przejścia przez płytkę paznokcia i otwarcia drogi ucieczki, krew zaczyna swobodnie wypływać spod paznokcia dając natychmiastową ulgę w bólu. W trakcie zabiegu udało się oczyścić krew zalegającą pod paznokciem, oraz tą która była uwięziona w macierzy paznokcia. Oczywiście kluczowym elementem jest czas jaki mija od momentu gdy krwiak podpaznokciowy powstaje do momentu oczyszczenia. Ewakuacja krwi może uchronić przez zejściem paznokcia.

(Zdjęcia prezentują efekt przed i po)

krwiak podpaznokciowy oczyszczony krwiak podpaznokciowy

Tags:

Trackback from your site.


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gabinet podologiczny - podologia Gorzów Wlkp. / Blog / Usuwanie krwiaka podpaznokciowego

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share