Terapia brodawek wirusowych

30 - 60 minut 150 zł daria@podologiagorzow.pl

Brodawki stóp – HPV 1 – human papilomavirus

Verrucae plantares – najczęstszy problem dermatologiczny diagnozowany u dzieci i młodzieży. Brodawki tworzą się w wyniku proliferacji naskórka po zakażeniu wirusem brodawczaka. Wirus HPV jest organizmem żywym, który rozmnaża się wyłącznie wewnątrz innej żywej komórki. Po wniknięciu do naskórka, zanim infekcja skóry doprowadzi do deformacji i utworzenia się widocznej brodawki, następuje kilkumiesięczny okres inkubacji. Ucisk na to miejsce w trakcie chodzenia lub stania powoduje ból z powodu drażnienia wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się pod powierzchnią skóry.

Brodawki najczęściej zlokalizowane są w obszarach, na których rozkłada się ciężar ciała (palce, pięta), w miejscach mających kontakt z podłożem, narażonych na skaleczenia przez które wirus przenika do komórek skóry. Chorują najczęściej dzieci oraz młodzież. Czynniki predysponujące to: obniżona odporność oraz częsty kontakt gołą stopą z miejscami publicznymi np. basen, sale gimnastyczne, szatnie, piaskownice. Brodawki nie powodują powikłać, lecz nieusunięte stanowią ognisko zakaźne i doprowadzają do rozprzestrzeniania się na wolne od nich okolice.

Leczenie brodawek w gabinecie polega na usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka (otoczki brodawki) oraz jej korzenia. Dodatkowo zastosowany produkt „przeżegający” lub elektrokoagulacja powodują unieszkodliwienie wirusa. Rozmiary brodawki wpływają na szybkość terapii, w przypadku większych zmian zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, aby wyeliminować wirusa na zawsze.


Comments are closed.
Gabinet podologiczny - podologia Gorzów Wlkp. / Terapia brodawek wirusowych

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share