Krwiak podpaznokciowy

Krwiak podpaznokciowy

     W okresie wakacyjnym do gabinetu zgłasza się klientka, która pod paznokciem u palca pierwszego posiada rozległy krwiak podpaznokciowy. Hematom (krwiak podpaznokciowy) jest wylewem krwi pomiędzy paznokieć a łożysko paznokcia. Zmiana powstaje najczęściej jako skutek urazu mechanicznego np. poprzez uderzenie lub też w wyniku ucisku w obuwiu. Rozlew krwi na łożysko paznokcia powoduje jego odklejenie i najczęściej kończy się zejściem paznokcia. W wielu przypadkach zmianę przechodzi się bezboleśnie, lecz czasami ciśnienie które wywiera krew może powodować ból. Krwiak z którym przyszła klientka powstał w szpilkach podczas tańczenia. Obuwie na obcasie przenosi ciężar ciała na przodostopie, a tańczenie powoduje przesuwanie się stóp w obuwiu i wzmożony kontakt paznokci z butem.

Terapia w gabinecie polegała na usunięciu „odklejonego” paznokcia, oczyszczenia łożyska z zaschniętej krwi oraz wykonaniu rekonstrukcji. Do rekonstrukcji został wykorzystany żel zawierający składniki grzybostatyczne i utrzymujące paznokcieć w prawidłowej kondycji. Dodatkowo do pielęgnacji domowej zostało włączone serum kolagenowe Arkada – przyspieszające wzrost paznokcia i pielęgnujące łożysko. Spotkania zostały ustalone co 4-5 tygodni w celu kontroli i ochrony noworosnącego paznokcia. Ze względu na rozmiar krwiaka istniało zagrożenie, że paznokieć zmieni swój kształt i grubość, również mogła powstać rozległa onycholiza paznokcia w wyniku wyschnięcia łożyska. Rekonstrukcja spełniła swoje zadanie, paznokieć odrósł prawidłowy.

(Zdjęcia przedstawiają wykonany zabieg – oczyszczenie krwiaka i rekonstrukcji paznokcia)

krwiak podpaznokciowy

krwiak podpaznokciowy

oczyszczony paznokcieć

oczyszczony paznokcieć

rekonstrukcja paznokcia

rekonstrukcja paznokcia

Tags:

Trackback from your site.


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share