Terapia pękających pięt

Terapia pękających pięt

W gabinecie pojawia się klientka z pękającymi piętami. Problem pojawił się w trakcie ciąży i utrzymuje się od 2 lat. Klientka stosowała w domu codziennie tarkę w celu usunięcia zrogowaceń. Niestety to działanie wprowadziło klientkę w błędne koło. Podczas tarcia naskórka dochodziło do jego rozrywania, usunięte zrogowacenia z powierzchni pięty uwrażliwiły skórę, a zrogowaciałe szczeliny ulegały dalszemu pękaniu. Ścieńczona skóra w procesie obronnym zaczyna nadmiernie produkować naskórek doprowadzając do powtarzania utrwalonego u klientki mechanizmu. Przesuszona skóra, pozbawiona elastyczności, poddawana odkształceniom, które pojawiają się w wyniku nacisku ciężaru ciała, ulegała pękaniu podczas stania i chodzenia. Zależność tą można przyrównać do pęknięć ziemi w korycie wyschniętej rzeki.

Terapia pękających pięt polegała na usunięciu zrogowaceń i opracowaniu pęknięć skóry. Pielęgnacja domowa opierała się na zaprzestaniu stosowania tarki i włączeniu odpowiedniego kremu – silnie nawilżającego, o lekkiej konsystencji – stosowanego 2 razy dziennie, połączonego z opatrunkami leczniczymi (paraffinet) aplikowanymi na noc. Dodatkowo profilaktycznie została dołączona maść o działaniu antybakteryjnym (baneocin).

Kolejna wizyta umówiona po miesiącu przyniosła oczekiwane efekty. Zrogowacenia, które pojawiły się na piętach miały równą powierzchnię. Po ich usunięciu i wygładzeniu, skóra była gładka, nawilżona i elastyczna. Zastosowane działania wyłączając maść, były utrzymywane przez okres 2 miesięcy, w celu przywrócenia równowagi hydrolipidowej.

(Zdjęcia przedstawiają obraz pięt przed pierwszym zabiegiem oraz po drugiej wizycie)

terapia pękających pięt terapia pękających pięt

Tags:

Trackback from your site.


1 Comment

  • Pękające piety

    15 lutego 2016 at 10:26 am · Odpowiedz

    Jestem bardzo zadowolona z zabiegów , miałam od lat problemy z pękającymi piętami .Po pierwszej wizycie były widoczne efekty , teraz mogę normalnie się poruszać ,pokazuję nogi , chodzę w dowolnie wybranym fasonie obuwia.Zaliczyłam dwie wizyty ,bardzo miła atmosfera, wysoki profesjonalizm Pani Dari .Polecam wszystkim NIE WARTO SIĘ MĘCZYĆ!


Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share