Wrastające paznokcie

30 - 60 minut 150 zł daria@podologiagorzow.pl

Wrastający paznokieć jest bolesną dolegliwością występującą bardzo często, z towarzyszącym stanem zapalnym wałów okołopaznokciowych stóp. W przypadku przebiegu silnego stanu zapalnego dochodzi do hipergranulacji, ziarninowania rany, krwawienia oraz sączenia ropy. Istotą schorzenia jest wrastanie bocznej krawędzi paznokcia pod przylegający wał okołopaznokciowy.

Najczęstsze przyczyny:

– nieprawidłowe obcinanie paznokci
– skaleczenie wału okołopaznokciowego
– noszenie niewłaściwego obuwia
– urazy mechaniczne paznokcia
– nawracająca grzybica
– wrodzona predyspozycja
– nadwaga
– nadpotliwość stóp

Leczenie wrastających paznokci jest bardzo często długotrwałym procesem, którego tempo zależy od tempa wzrostu paznokcia. Obecnie dostępnych jest wiele metod leczenia tego schorzenia takich jak: tamponady, rurki protekcyjne, klamry (plastikowa, OnyClip, metalowa 3-częściowa), kliny, kostka Arkady oraz chirurgiczne wycięcie. Metodę dobiera się indywidualnie. Leczenie wrastających paznokci jest zabiegiem bezbolesnym.

METODA ARKADY

Kostka Arkady – rewolucja w korekcji wrastających paznokci. Zmiana kształtu paznokcia podczas pierwszej wizyty!

Zabieg wykonywany Metodą Arkady przy użyciu Kostki Arkady, jest jedynym dostępnym na rynku zabiegiem, który pozwala na pozbycie się wrastających paznokci podczas jednej wizyty. Innowacyjna i bezinwazyjna metoda pozwala na bezpieczne i skuteczne pozbycie się uporczywego problemu wrastania paznokci. Zabieg trwa ok. 30 – 50 minut, a czas uzależniony jest od komplikacji danego przypadku. Okres leczenia opierający się na wizytach kontrolnych zależy min. od stopnia deformacji płytki paznokciowej oraz od czasu wrastania się paznokci. Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Korekcja wrastającego paznokcia Metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę, oraz nadaje prawidłowy i zdrowy wygląd płytce paznokcia.


Comments are closed.

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share