Usuwanie nagniotków

30 minut 100 zł daria@podologiagorzow.pl

Modzele oraz nagniotki na stopach tworzą się w miejscu zwiększonego nacisku. Może być to spowodowane dysfunkcją stóp np. obniżeniem łuku porzecznego stopy, co w efekcie powoduje powstanie zrogowaceń na środku przodostopia (2, 3, 4 głowa kości śródstopia). Zmiany pojawiające się pod małym palcem (5 głowa kości śródstopia) lub też pod dużym palcem (1 głowa kości śródstopia) powstają w wyniku przeniesienia ciężaru ciała na zewnętrzne lub wewnętrzne krawędzie stóp. Bardzo często nagniotki pojawiają się pomiędzy palcami w miejscu gdzie znajdują się stawy międzypaliczkowe. Zrogowacenia dotyczą obu powierzchni. Zdarza się również, że nagniotki mogą pojawić się po zmianie obuwia, co nie jest związane ze zmianami anatomicznymi stóp.

Wszystkie wymienione zrogowacenia powodują ból podczas chodzenia. W trakcie zabiegu powierzchnia skóry jest dezynfekowana, a następnie zrogowacenia są usuwane specjalnym frezem. Usuwanie odcisków (modzeli, nagniotków) jest bezbolesne. Możliwe jest to dzięki temu, że zmiany są zbudowane z martwych komórek w których życie ustało – nie są ani unerwione ani ukrwione. Zatem dlaczego bolą podczas chodzenia? Ból jest odczuwany z tego względu, że nagniotki uciskają na sploty nerwowe położone w skórze głębiej. Kolejnym etapem zabiegu w przypadku nagniotków jest usunięcie rdzenia, którego kształt przypomina stożek ułożony ostrym zakończeniem w głąb skóry. Ostatnim etapem jest wygładzenie powierzchni skóry, dezynfekcja oraz aplikacja odpowiedniej maści, która ma pobudzić odnowę komórkową skóry. Od razu po zabiegu można się cieszyć bezbolesnym chodzeniem i powrócić do codziennych zajęć.


Comments are closed.

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share