Pytania

Kliknij na interesujące Cię pytanie w celu uzyskania odpowiedzi.

Czy usuwanie nagniotków (modzeli, odcisków) jest bolesne?

Usuwanie nagniotków jest całkowicie bezbolesne z tego względu, że zmiany zbudowane są z martwych komórek naskórka, które nie są ani unerwione ani ukrwione, o czym świadczy żółtawe zabarwienie skóry. Zmiany podczas chodzenia powodują dyskomfort, a nawet ból z tego względu, że uciskają na sploty nerwowe znajdujące się w skórze pod nagniotkiem.

Jak wygląda usuwanie nagniotków?

Skóra nagniotka przed zabiegiem jest dezynfekowana, a następnie wycinana specjalistycznym frezem. Wszystkie zrogowaciałe komórki powodujące dolegliwości zostają usunięte do poziomu skóry niezmienionej. Kolejnym etapem jest wygładzenie skóry oraz oczyszczenie jej z pozostałych martwych komórek.

Czy od razu po usunięciu nagniotka będę mógł/mogła chodzić?

Zabieg usunięcia nagniotka jest wykonywany z wielką precyzją, tak aby nie naruszyć ciągłości skóry. Zatem po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Usunięcie zrogowaceń daje natychmiastową ulgę i poprawia komfort poruszania się.

Czym się różni pedicure medyczny od pedicure kosmetycznego?

Pedicure kosmetyczny należy do zabiegów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest poprawa wyglądu oraz estetyki stóp. Podczas zabiegu zrogowacenia na stopach są wygładzane, dlatego też jest on przeznaczony dla osób, które nie mają problemów z nagniotkami, modzelami, pękającymi piętami. Usługa ta skierowana jest do osób, którym zależy na pielęgnacji stóp. Natomiast pedicure medyczny koncentruje się na całkowitym usunięciu zrogowaceń, oraz na kompleksowym leczeniu zmian  powodujących ból oraz dyskomfort. Głównym celem zabiegu jest osiągnięcie efektu terapeutycznego, pielęgnacja stóp, uzyskanie gładkości,  poprawa miękkości, elastyczności oraz zwiększenie nawilżenia skóry.

Od czego zależy cena pedicure medycznego?

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości nagniotków, modzeli do usunięcie znajdujących się na stopach oraz od występowania oraz przebiegu chorób.

Na czym polega pielęgnacja stóp diabetyków?

W gabinecie podologicznym diabetyk jest otoczony szczególną pielęgnacją. Podczas zabiegu paznokcie są obcięte równo, w taki sposób aby zapobiegać ich wrastaniu. Modzele i nagniotki są usuwane aby nie podrażniały skóry. Do zabiegu są stosowane preparaty, które poprawiają mikrokrążenie skóry oraz przywracają jej odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Szczegółowe kontrole stóp zapobiegają powikłaniom oraz amputacjom kończyn.

Jak wygląda właściwa pielęgnacja skóry stóp w domu?

Właściwa pielęgnacja skóry stóp polega na codziennym stosowaniu kremu po kąpieli stóp. Krem powinien być dobrany do potrzeb skóry, w taki sposób aby była elastyczna, miękka, dobrze nawilżona oraz przyjemna w dotyku. Należy zawsze i wszędzie pamiętać aby: na basenie i pod prysznicem nosić klapki, po kąpieli dokładnie wycierać stopy suchym ręcznikiem, unikać zranień i urazów, nie pożyczać ręcznika – w ten sposób uniknie się zarażenia innych oraz samych siebie. Regularnie kontroluj stopy.

Jak często używać tarki / pumeksu w domu?

Domowe środki do pielęgnacji stóp powinny być stosowane doraźnie, jako wsparcie profesjonalnej pielęgnacji. W wielu przypadkach gdy tarka lub pumeks są stosowane zbyt często może dojść do nadmiernej proliferacji komórek skóry, co w efekcie spowoduje, że skóra stanie się grubsza i twardsza, czyli odniesie się odwrócony efekt. Dodatkowo narzędzia te powinny być stosowane tylko przez jedną osobę oraz bardzo często wymienianie, ponieważ w porowatych powierzchniach oraz w wilgotnych warunkach bardzo szybko namnażają się bakterie. Pękające pięty są przeciwskazaniem do stosowania tarki oraz pumeksu, ze względu na to że mechanicznie rozrywa się naskórek.

Czy stosowanie plastrów / płynów na odciski jest bezpieczne?

Wszelkie preparaty takie jak: płyny, maści, sztyfty czy plastry na odciski zawierają w przeważającym stężeniu kwas salicylowy oraz kwas mlekowy. Obie substancje silnie złuszczają naskórek. W przypadku zastosowania tylko na odciski, czyli na zrogowaciałą skórę jest to działanie pożądane, natomiast w 90% przypadków preparatu oddziałują również na skórę zdrową i delikatną. Powodują w najlepszym wypadku tylko złuszczanie skóry, natomiast bardzo często dochodzi do powstania trudno gojących ran. Dodatkowo istnieje wiele przeciwskazań do stosowania płynów złuszczających oraz czas oczekiwania na satysfakcjonujące efekt jest dość długi.

Jakie są przeciwskazania do wykonania pedicure medycznego?

Nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania pedicure medycznego, tak jak jest to w przypadku pedicure kosmetycznego. Przeciwskazania to min. grzybica, brodawki, choroby bakteryjne i wirusowe,  choroby płytko paznokciowej. Leczniczy pedicure pozwala na pielęgnację stóp mimo istniejących na stopach stanów chorobowych.

Na czym polega badanie podoskopowe stóp?

Badanie podoskopowe stóp polega na ocenie zmian  w budowie stopy podczas wykonywanego badania funkcjonalnego oraz statycznego. Podczas badania można określić funkcję oraz dysfunkcję stóp oraz stawu skokowo – goleniowego.

Kiedy należy zgłosić się do podologa?

Na wizytę należy się zgłosić jeżeli odczuwasz ból lub dyskomfort podczas chodzenia. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie właściwej pielęgnacji, lub też pojawią się niepokojące zmiany na stopach, czy też chcesz poprawić wygląd estetyczny stóp i usunąć zrogowacenia – zgłoś się do podologa.

O MNIE

7 lat doświadczenia, wiedza poparta tytułem naukowym, nowoczesny sprzęt i doskonała precyzja. Postaw na specjalistyczną opiekę, indywidualne podejście i profesjonalną obsługę.

Kontakt

ul. Chrobrego 14/15, 66-400 Gorzów Wlkp.

95 7 35 25 01

daria@podologiagorzow.pl

www.podologiagorzow.pl

Kiedy pracuję?

Poniedziałek - Piątek
10:00 – 18:00

Sobota
9:00 – 17:00

Social Share